اشتباهات رایج گردشگران در سفر به دبی

اغلب افرادی که مقصد آنها دبی است و با استفاده از تور دبی عازم این سفر می شوند، جهانگردی حرفه ای نیستند و شاید اولین سفر آنها به امارات باشد. پس با ما همراه باشید تا تجربیات گردشگرانی را که برای چندین مرتبه از این منطقه بازدید کردند را  در قالب راهنمای سفر به دبی با هم مرور کنیم.

summer-travel

  1. حمل چند چمدان بزرگ

یکی از آشکارترین اشتباهات این مسافران حمل چمدان های بزرگ و بی استفاده است. شما هنگامی که در خانه هستید از چند لباس استفاده می کنید؟ پژوهش ها نشان می دهد حدود دو سوم مسافرین این مقصد، از ۶ لباس خود حداقل استفاده نکرده اند پس لازم نیست همه لباس های خود را در یک چمدان قرار دهید و همراه خود به سفر ببرید.

  1. خرید در نگاه اول در تور دبی

تنوع بازار های دبی و علاقه شما به خرید باعث می شود تا هنگامی از چیزی خوشتان بیاید در همان لحظه اول نخرید چرا که اعتقاد دارید در بازدید از دیگر مراکز شما می توانید جنس های با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر پیدا کنید. اما اشتباه نکنید، وقتی در سفر چشم شما به چیزی خیره می شود حتما آن را بخرید چرا که در صورت انجام ندادن چنین کاری همیشه حسرت آن را خواهید خورد.

  1. قبل از سفر برای سیم کارت و تلفن برنامه ریزی کنید.

یک جراحی باز قلب حتما هزینه ای سنگین تر از یک هفته پیامک زدن از دبی به کشور دیگری باشد! ولی گاهی نیز اینچنین میشود. چرا که بعضا برای این کارشان برنامه ریزی نمی کنند.

  1. این یعنی چه؟ “هتل نزدیک به مرکز شهر دبی

برای هتل های دبی این عبارت تفاسیر گوناگونی دارد. برای صرفه جویی در پولتان در هتلی در نزدیکی شهر اقامت می کنید در حالی که هزینه گزاف حمل و نقل را فراموش کرده اید و نه تنها صرفه جویی بلکه پولتان را دور ریخته اید!

  1. ماشین های فرودگاه

اکثرا گردشگران برای اینکه هزینه کمتری کنند دوست دارند پول کرایه تاکسی ندهند و سوار این وسایل شوند در صورتی که معلوم نیست شما اولین یا آخرین مسافری باشید که از آن خارج می شود! پس از این فکر بیرون بیایید.

  1. محکم نکردن در شامپوها

بطری های حالت دهنده مو و شامپوهای کوچک خیلی مفید است درصورتی که درب آنها باز نشود و کل وسایلتان با شامپو  یکی شود!

  1. بهترین زمان برای رزرو بلیت دبی

۲۱ روز برای پرواز های داخلی و ۳۴ روز برای پرواز های بین المللی نتیجه تحقیقات پیرامون بهترین زمان برای تهیه بلیت ارزان قیمت دبی است. ولی شما ۴۹ روز قبل از پرواز به این فکر بیفتید. در بعضی موارد حتی ۸۰ روز قبل از پرواز توصیه شده است.

  1. چانه زدن را فراموش کنید

درست است که یکی از اصول خرید همین چانه زدن است اما به نظر شما ارزشش را دارد به خاطر مقدار کمی پول که ته کیف دستی قرار می گیرد کام خود را تلخ کنید؟ پس وقتتان را تلف نکنید و به دیدنی های دبی فکر کنید.

  1. چنج نکردن پول در فرودگاه

آماتور ها در فرودگاه پول چنج میکنند زیرا نرخ آن در شهر پایین تر است. این عقیده بسیاری از مردم است در صورتی که در فروشگاه های سطح شهر کمتر از ۳۰۰ دلار برای کمیسیون دریافت نمی کنند. ضمن اینکه شما باید وقت و زحمت و ریسک پول چنج کردن در شهر را نیز بپذیرید. پس فقط در فرودگاه چنج کنید.

  1. جهنم فرودگاه دبی

هنگامی که حرف از دبی می شود نباید مشقت فرودگاه آن را نادیدیه گرفت. چرا که چند صد متر پیاده روی و صف های طولانی بخش بازرسی در انتظار شماست.