معرفی کامل موزه های دبی

موزه به مکان خاصی که در آن مجموعه‌ای از آثار باستانی و صنعتی و اشیاء با ارزش را به معرض نمایش می‌گذارند، گفته می‌شود… یکی از جاذبه های تاریخی وفرهنگی شهر دبی موزه های ان می باشد . ونمایشگاه های آن تمام جنبه های تاریخی و سنتی دبی را شامل می شوند. امروزه تاریخ و روح اصلی دبی تنها در موزه های این شهر زنده می باشد. زیرا در قرن بیستم سبک مدرن و لوکس ساختمان سازی جایگزین معماری قدیمی آن شد.از جمله موزه های مهم شهر دبی می توان به موزه های Narish Khyma  –  موزه ی دبی- خانه ی شیخ سعید اشاره کرد.که در ادامه به توضیح بیشتر انها خواهیم پرداخت :

موزه ی Narish Khyma:این موزه در نزدیکی موزه معروف دبی قرار گرفته وبه دلیل نزدیکی به این موزه اهمیت یافته است.این موزه در یک خانه ی تابستانی قدیمی واقع شده است.

372x244xthe-dubai-museum-2.jpg.pagespeed.ic.6wuGDzUuPu

the-dubai-museum

تعدادی قایق قدیمی در اینجا به نمایش در می آیند که از چوب ساخته شده اند اکثر امکانات این موزه به صنعت کشتی سازی این منطقه مربوط می شود.که تعدادی از انها بازسازی شده وتعدادی نیز هنوز مورد استفاده قرار می گیرند وتوریست ها و گردشگران می توانند انها را اجاره کنند.این موزه متاسفانه اغلب نادیده گرفته می شود .ساعت کار این موزه شنبه ها تا پنج شنبه ها می باشد وبرای دیدن از این موزه باید پول پرداخت کنید.

موزه ی دبی:این موزه مشهورترین موزه شهر دبی است که در قلعه ی الفحیدی واقع شده است ودر قرن هجدهم در کنار رودخانه دبی ساخته شده است .در این موزه مجموعه ی کاملی از اشیا و تصاویر وجود دارد که نشان دهنده ی فرهنگ و تاریخ شهر می باشد.در این موزه به بهدورا ن قبل از صنعت ازجمله اقتصاد استخراج مروارید توجه زیادی می شود. ساعت کار این موزه همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب می باشد وبرای دیدن از این موزه باید پول پرداخت کنید.

888

خانه شیخ سعید:در منطقه  Shindaghaدبی واقع شده است .این خانه زمانی مقبره ای ملی بوده است اولین ساکن این خانه، شیخ سعید المکتوم بود که در نیمه ی اول قرن بیستم بر این شهر حکمرانی کرده است.در این موزه نمایشکاه هایی مربوط به زندگی شیخ، تمبرها، سکه ها و عکس ومستندات تاریخی وسایر متعلقات. وجود دارد ساعت کار این موزه همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب می باشد وبرای دیدن از این موزه باید پول پرداخت کنید.

Sheikh-Saeed-al-Maktoum (7)
هدف از ساخت موزه ها شناخت دست ساخته های یک ملت یا یک تمدن- نمایش اشیاء برای عبرت آموزی از تاریخ- بررسی و پژوهش در نحوه ی زندگی اقوام مختلف از گذشته های دور تا یک صد سال پیش- شناخت شیوه های هنری هر قوم یا ملت و…..می باشد