دانستنی های شهر شارجه

یکی از هفت امارتی که امارات متحده عربی را تشکیل داده است شارجه با مساحت ۲۶۰۰ کیلومتر مربع می باشد. عمق این امارات به داخل خود کشور ۶۰ کیلومتر و از طرف ساحل ۱۶ کیلومتر را دارا می باشد. این امارت با ۶ امارت دیگر حدود مشترکی را دارند.

جاذبه های توریستی شارجه : 

موزه های هنری، سالن‌های تئاتر، بازارهای هنرهای دستی و مساجد گوناگون این امارت را خالی از جاذبه نگذاشته است.

تا جایی که موزه ملی این امارت نقاشی های نگارگر های جهانی را در غالب نمایشگاهی بی سابقه در معرض دید نهاده است.

چشم امارات ، رانندگی در کویر ، تورهای قایق ، شترسافاری ، منطقه کودکان و نوجوانان در القصبا ، آل خان مرداب ، آل خان ساحل ، غواصی و ماهیگیری ، مرکز حیات وحش عربی ، بازار آبی از جمله تفریحاتی هستند که شما را ترغیب به سفر به شارجه می کنند.

Sharjah_Buhairah_Corniche-1024x768

مراکز خرید شارجه :

با وجود بازارهایی مانند مرکز ال فردان ، ال توان ، مگا مال و هایپر مارکتهایی مانند سیتی سنتر در شارجه ولی اغلب گردشگران ترجیح می دهند که خرید های خود را از دبی و مراکز تجاری آن انجام دهند.

Sharjah_4

حمل و نقل عمومی شارجه :

از بزرگترین فرودگاه های کشور امارات فرودگاه بین المللی شارجه می باشد که در سال ۲۰۰۵ از سوی موسسه مدیریت حمل و نقل لندن به عنوان بهترین فرودگاه جهان دست یافت.

اتومبیل شخصی و تاکسی رایج ترین وسیله های رفت و آمد می باشند. البته از تعداد زیاد اتوبوس های شهری نباید غافل شد. پیاده روی و دوچرخه سواری رایج نیست. از وسایل حمل و نقل شهری پیشرفته نظیر مترو خبری نیست. موتور سیکلت به ندرت در شهر دیده می شود. اجاره یک اتومبیل از هزینه کرایه تاکسی در طول یک روز کمتر است و در مقایسه با شهر های دیگر کرایه تاکسی به نسبت پایین است.

Sharjah.2

اقتصاد شارجه :

بر اساس برنامه ای بلند مدت و رو به گسترش گردشگری، شارجه در زمینه جاذبه های گردشگری در کشور های عرب نشین و مسلمان موفقیت عظیمی داشته است. در ضمن این موفقیت باعث آن نشده است که دو مشخصه اصلی خود یعنی اسلام و اعرابیت را فراموش کند.

تنها منطقه در امارات که از شرق به خلیج فارس و از غرب به دریای عمان متصل است، شارجه می باشد. لذا یکی از مهم ترین مراکز  گردشگری و اقتصادی منطقه می باشد.

MASJED_soltan

ساختار شارجه :

معماری ساختمان های این شهر که از شیوه های نوین و روز دنیا بهره مند است به یکی از جذابیت های این شهر تبدیل شده است. این نوع معماری را می توان در ساختمان ها و مراکز مهمی از جمله بازار مجره، دانشگاه شارجه، بازار مرکزی، خانه‌های قدیمی در مریجه، بازار عرصه و شمار زیادی از مساجد این منطقه به وضوح مشاهده کرد. همچنانی که هنوز در مناطق سنتی شارجه شاهد سبک ویژه خود آن دوران هستیم. نکته ای که به ما یاد آور می شود این است که پیشرفت نیز می تواند با حفظ اصالت همراه شود.

MADINAT_SHAR