پارک ساحلی جمیرا در دبی

یکی از پارک های معروف و پرطرفدار در دبی پارک ساحلی جمیرا است که به صورت یک نوار طویل و باریک به وسعت ۱۲ هکتار در طول ساحل آبی و نیلگون خلیج فارس کشیده است. این پارک که ۱۶ سال قدمت دارد و در سال ۱۹۸۹ میلادی ساخته شده در خیابان ساحلی جمیرا قرار گرفته است.

greek park

وجود درختان نخل سر به فلک کشیده در ساحل ماسه ای این پارک چشم انداز بی نظیری را برای طبیعت دوستان فراهم کرده تا در زیر سایه درختان همیشه سبز نخل از تماشای افق آبی دریا و امواج نیلگون خلیج فارس لذت ببرند و با گوش سپردن به صدای تلاطم امواج دریا به آرامش برسند. دورتر از نوار ساحلی مناطق سرسبز بسيار و باغ‌هاي خوش‌منظره ی قرار دارد که زمين بازي کودکان در آنجا واقع شده است.

jomeura-1

غذای مورد نظر خود را می توانید از کیوسک های مخصوص تهیه غذا در ساحل خریداری کنید و اگر هم اهل غذای بیرون نیستید خودتان در محل های مخصوص به طبخ غذای دلخواه خود بپردازید. اسنک و نوشیدنی مورد نیاز خود را از کافی شاپ هایی که در هر دو انتهای ساحل وجود دارد می توانید خریداری نمائید.

jomeura-2

شنا کردن در ساحل یکی از سرگرمی های پارک ساحلی جمیرا است . اگر می خواهید آبتنی بی خطر و لذت بخشی داشته باشید در نظر گرفتن نکات زیر شما را در این امر یاری می دهد.

  • در ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد ازظهر برای شنا کردن اقدام کنید تا در صورت بروز مشکل نیروهای نجات غریق پارک به شما کمک کنند.
  • هنگام شنا کردن از منطقه ای که پرچم قرمز دیده می شود جلوتر نروید.
  • درمنطقه ای که پرچم زرد دیده میشود با احتیاط شنا کنید و از دستورالعمل”نجات غریق ها”پیروی کنید.
  • از شنا کردن در نزدیکی مناطق صخره ای و یا خارج از منطقه امن خودداری  کنید.

jomeura-3

برای کسانی که اهل فوتبال ساحلی هستند زمین فوتبال ماسه ای مناسبی در نظر گرفته شده است .دوستداران والیبال هم می توانند با دوستانشان در زمین والیبال ساحل جمیرا ورزش کنند و از بازی والیبال در کنار دریا لذت ببرند. مسیرهایی هم برای دویدن کسانی در نظر گرفته شده که عاشق این ورزش باستانی هستند. اما دوچرخه‌سواري (به جز براي کودکان کوچک) و اسکیت در اين جا ممنوع است.

 

jumarah-beach-park

وجود تخت آفتابگیری، سایبان و دوش از دیگر امکانات این پارک است.

ساعات بازدید از این پارک ۸ صبح تا ۱۰:۳۰ شب است روزهای تعطیل می توانید تا ساعت ۱۱ شب هم بمانید .روزهای شنبه هم جهت رفاه حال خانم ها به آنها و بچه های زیر ۵ سال اختصاص داده شده. ورودی این پارک بر ای هر نفر ۵ درهم است اگر هم می خواهید با اتومبیل وارد شوید باید ۲۰ درهم اضافه پرداخت کنید.

jumeirah-beach_clip_image053

در اطراف این پارک هتل های معروف و مجللی قرار دارد بنابراین بازدیدکنندگان این پارک از جهت اسکان مشکلی نخواهند داشت. از جمله این هتل ها هتل ۵ ستاره جمیرا و هتل لوکس برج العرب می باشد.

پارک-ساحلی-جمیرا