منطقه توریستی جبل علی

یکی از مناطق و قطب های مهم گردشگری دبی منطقه جبل علی است که در حدود سی و پنج کلیومتری دبی واقع است. این مکان محلی است که توریست ها در آن جمع می شوند و از امکاناتش بهره مند می شوند. این شهرک کوچک حدود سی و یک هزار نفر جمعیت دارد.

Jebel Ali Free Zone , Dubai (1)

مساحت منطقه جیل علی حدود ۴۷ کیلومتر مربع است. یکی از فرودگاه های بین المللی امارات به نام آل مکتوم در این محل قرار دارد. منطقه صنعتی – آزاد جبل علی مکانی است که در آن می توانید انواع امکانات تفریحی را در اختیار داشته باشید.

Jebel Ali Free Zone , Dubai

مراکز خرید معتبری در این منطقه واقع اند که یکی از آن ها مرکز خرید مشهور ابن بطوطه است. کشورهایی نظیر چین و تایوان در این منطقه به کسب و کار اقتصادی و فعالیت های تجاری مشغولند.  این منطقه یکی از بزرگترین بنادر دنیا است که توسط انسان ها به جزیره ای اقتصادی تبدیل دشه است.

Jebel Ali Free Zone , Dubai

جبل علی هم اکنون به صورت یک بندر توریستی شناخته می شود. در ۳۰ سال اخیر حدود سی شرکت در این منطقه در حال فعالیت بوده اند که هم اکنون این تعداد به ۲۰۰۴ مورد افزایش یافته است.

Jebel Ali Free Zone , Dubai

برای سکونت در این محل می توانید از هتل های مرغوبی که در این منطقع قرار دارند استفاده کنید. جبل علی یکی از شاه راه های معروف در حوزه نفت و گاز است.