ضروری ترین دانستنی ها برای سفر به دبی

قبل از سفر به دبی لازم است اطلاعاتی را راجع به دبی بدانید. مواد مخدر و دارو های روان گردان مانند سایر کشور ها در این کشور نیز ممنوع می باشد.هم چنین دیگر موادی که در این زمره قرار می گیرند دارو های مسکن كدئين دار و قرص هاي آرام بخش می باشند و شما مجبور به رعایت این موارد هستید.
در امرات متحده عربی به غیر از مواد مخدر و دارو های روان گردان که به طور طبیعی در دسته مواد مخدر قرار می گیرند، دارو های مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش که در ایران به راحتی در دسترس عموم قرار دارد و در داروخانه ها به فروش می رسد از دیگر نمونه های مواد مخدر حساب می شوند و حمل آن ها برای فرد خاطی جریمه به همراه دارد.

hhi18

پس اگر در فکر سفر به دبی و تور دبی هستید و باید بر اساس مشکلاتان نوعی از این گونه دارو ها را مصرف کنید پس قبل از رفتن حتما به وزارت بهداشت رفته و با ارائه نسخه عربی پزشکتان، تایید وزارت بهداشت و قوه قضاییه را بگیرید و در سفارت امارات واقع در تهران تحویل دهید تا از هرگونه سوء اتهامی مصون بمانید.

hhi17
در زیر فهرست این نمونه دارو ها را برای شما آورده ایم تا با آن ها آشنا باشید و به مشکل برنخورید.
متادون – فنتانيل – مورفين – پتيدين – كدئين – دكسترومتورفان – فنوباربيتال – باربيتالها – ديفنوكسيلات – آمفتامين ها – متيل فنيديت – میروبامات -آتينامات -پنتازوسين -آلپرازولام – كلوتازپام -كلوبازام -ديازپام – استازولام – فلورازپام -لورازپام -ميدازولام -اگزازپام -تمازپام -كلرويازپوكسايد – استامينوفن كدئين -کلوبازام -آمانتادين (كپسول) – آمي تريپتلين (قرص) -آتراگوريم (آمپول) – باكلوفن ( قرص ) – بي پريدين (آمپول) -كلرديازپكسايد (قرص) – كلرپرومازين (قرص) – كليدينيم سي (قرص) -كلوميپرامين (قرص) – كلونازپام (قرص ) -دكسترومتورفان (شربت و قرص) – دكسترومتورفان پي -ديفنوكسلات (قرص) -دكسپين (كپسول) – فلووكسامين (قرص) – فلوكستين (قرص وكپسول) – فلوفنارين (قرص) – فلونارين (آمپول) – هالوپريدول (قطره و آمپول) – هيدروكسي زين (شربت و آمپول و قرص) – ايمي پرامين (قرص) – كتامين (قرص) – ليتيوم كربنات (قرص) – لورازپام (قرص) – مپروبات (قرص) – متوكاربامول (آمپول و قرص) – ميدازولام (آمپول) – نورتیريپتيلين (قرص) – اكزازپام (قرص) – پانكورونيوم (آمپول) – پاروكستين (قرص) – پرفتازين (آمپول) – فنوباربيتال (شربت و قرص و آمپول) – فني تونين كمپاند – پريميدون (قرص) – پروپوفول (آمپول) – رميرون (قرص) – تیوپنتال (آمپول قرص) – تيوريدازين (قرص) – تيوتيكسن (كپسول) – ترامادول (قرص آمپول) – تري فلوپرازين (آمپول قرص) – تري هگزيفنيدل (قرص) – تريمیپرامين (قطره قرص) – واليروات سديم (قرص)

hhi16 hhi15

چگونه ویزای دبی را تهیه کنیم؟
در کشور دبی وسایر کشور هایی که در حومه خلیج فارس قرار دارند در خلاف با دیگر کشور ها ویزا توسط اداره مهاجرت و کار ارائه داده می شود. ملیت های مختلف با تفاوت های بسیاری از دبی ویزا تهیه می کنند و این قوانین که چگونه ویزا صادر می شود هر آن ممکن است تغییر کند. پس اگر ممکن است به این کشور سفر کنید حتما از شرایط آن جویا شوید تا به مشکلی در این زمینه برخورد نکنید. افراد ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خليج (بحرين، کويت، قطر، عمان و عربستان سعودی) از تهیه ویزا برای رفتن به این کشور معاف هستند و باقی افراد می بایستی ویزا تهیه کنند.

رزرو هتل در دبی

hhi14
تجارت، سياحت و غيره، دلیل هایی هستند که ویزا به خاطر آن ها صادر می شود. باید شخص، شرکت و يا سازمانی در دبی برای فردی که ویزای این کشور را تقاضا دارد به عنوان ضامن شناخته شود. آن شخص ضامن مسئول این می باشد که فرد متقاضی را در روز مشخص از دبی خارج کند. این فرد ضامن کفیل نام دارد که شرایطی برای کفیل بودن لازم است. شرایطی که یک کفیل می تواند برای متقاضی درخواست ویزا کند دو مورد است: اینکه متقاضی از آشنایان کفیل باشد که بنابر این فرم نسبیت در این مورد تکمیل می شود. رابطه تجاری دومین مورد است که بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می باشد. ویزا های توریستی و زیارتی نیز توسط خطوط هوايی، هتل ها و يا آژانس های مسافرتی برای متقاضیان تکمیل می شود. همین باعث می شود که آژانس ها از مسافرین خود ضمانتی را دریافت می نمایند.

hhi11
انواع ويزا
• ويزای موقت
• ويزای دائم
ويزای موقت نیز خود به سه دسته زیر تقسیم می شود:
۱- ويزای ترانزيت: مدت اين ويزا ۱۴ روز است و روز ورود و خروج محاسبه نمی شود. اين ويزا از طرف اداره مهاجرت دبی صادر می شود. اين ويزا قابل تمديد نمی باشد. اعتبار اين ويزا از تاريخ صدور، ۱۴ روز می باشد و در صورت عدم استفاده در اين مدت از درجه اعتبار ساقط می شود.
۲- ويزای توريستی: اين ويزا يک ماهه می باشد و امکان تجديد زمان آن وجود ندارد. اين ويزا به ايرانيان و شهروندان ۳۳ کشور ذکر شده در قسمت ويزای زيارتی تعلق نمی گيرد.

hhi10

هتل ۴ ستاره دبی
۳- ويزای زيارتی: اين ويزا جهت ایرانیان و اتباع سایر کشورها صادر می گردد. شهروندان کشور هاي آلمان- ايتاليا- ژاپن- كانادا- نيوزلند- آمريكا – ايرلند – سان مارينو – كره جنوبي – واتيكان – آندورا – ايسلند – سوئد – لوكزامبورك -هنگ كنگ – اسپانيا – برونئي – سوئيس – ليختن اشتاين – يونان – استراليا – بلژيك – سنگاپور – مالزي – اتريش – پرتغال – فرانسه – موناكو – انگلستان – دانمارك – فنلاند – نروژ می توانند ويزای خود (ويزای زيارتی) را بصورت رايگان در هنگام ورود به فرودگاه دبی دريافت نمايند.