در رستوران های دبی چه چیزهایی می توانیم بخوریم

تنوع رستورانها در دبی چشمگير است. شما با هر ذائقه و بودجه ای می توانيد رستوران مورد علاقه خود را دبی پيدا کنيد در دبی میتوان از تمام ملیت ها و فرهنگها افرادی را مشاهده نمود که به رستوان داری و طبخ غذا میپردازند ، به همین سبب  رستوران های متنوع و متناسب با سلیقه های مختلف را در جای جای دوبی میتوان یافت . علاوه براغلب رستوران های دبی که در داخل هتل ها قرار دارند ، رستوران های بسیار خوبی نیز در گوشه وکنار شهر بصورت مستقل فعالیت می کنند .

 

 

zuma3 zuma1

انواع غذاهای مکزیکی ، غذاهای ایتالیایی ، غذاهای کشور های مدیترانه و خاورمیانه و غذاهای ژاپنی با بهترین کیفیتها در دوبی یافت میشوند. یکی از جاذبه های زندگی در شهر دبی غذاخوردن در بیرون از منزل است .روزهای آبی و شبهای پرستاره و رستورانهای لوکس و یا محلی در حاشیه دوبی همیشه مملو از جمعیت است

به همین علت غذاها با کیفیتی عالی در رستورانهای اینجا سرو میشوند.

lapetite7 lapetite6

 

به سبب اینکه دبی شهر مهاجر پذیریست ، نمیتوان غذای منحصر بفردی را به آن نسبت داد اما  از تمام ملیتهای اطراف خاورمیانه  میتوان غذاهای محلی خوش طعم و پر طرفداری را  چشید .اکثر رستوران ها و غذاخوری ها در بعد ازظهرها از ساعت ۶ باز می شوند ومعمولا تا ساعت ۹ شب خلوت هستند  . شبهای لیالی دوبی معروفند و به همین سبب رستورانهای اطراف دوبی تا ساعات بیشتری از شب باز هستند. در دبی رستوران هایی هستند که در تمامی طول هفته و یا روزها و یا شب هایی خاص بصورت بوفه فعالیت می کنند و شما می توانید با پرداخت مبلغی ثابت و قابل توجه، هر آنچه را از غذاها و نوشیدنی ها میل دارید، بخورید.

lapetite5 Lapetite1
طبیعیست که با توجه به جنبه توریستی دوبی ، هتل های ۵ ستاره، در تهیه ی بهترین غذاها به هیچ عنوان دریغ نمی کنند و در ازایش هزینه ی بالایی هم دریافت  کنند! منوهای این رستورانها شامل غذاهای محبوب غربی نیز میشود .باید در نظر داشت که  غذاخوردن در دبی بسیار پرهزینه است.

البته  در دبی برای هر سلیقه ای غذا و رستورانی پیدا میشود و در سراسر دبی می توانید رستوران های محلی و غذاخوری های ارزان قیمتی را پیدا کنید و از طعم خوش غذاهای مختلف و متنوعشان لذت ببرید

lapetite4 lapetite3

برای خوردن غذایی فست فودی و آماده می توانید به مکانهایی با نام ‘shwarma’ بروید این فست فودهای ارزان، خوراک پیتا که گوشت ورقه در نان های مخصوص است، و با سس میل می شود در این رستوران شهرت خاصی دارد.. فلافل فروشی ها نیز غذافروشی های سریع و ارزانی هستند که شامل آشپزان دوره گرد در خیابان های دبی می شوند.

lapetite2

کسانی که غذاهای خانگی را دوست دارند می توانند به مک دونالد، Burger King، KFC، Starbucks و سایر رستوران های زنجیره ای این شهر مراجعه کنند. Shwarma و
با وجود اینکه به علت اسلامی بودن کشور اماات متحده عربی ،  رستوران های محلی امارات نوشیدنی های الکلی یا به عبارتی شراب سرو نمیکنند   اما هنوز جزو توریست پسندترین غذاخوری های دبی میباشند. توریستهای بسیاری ترجیح میدهند از غذاهای خاورمیانه ای اینجا که با قیمتهای رقابتی تهیه  میشوند بچشند و در کنارش با فرهنگ مردم دوبی آشنا شوند .