منطقه تاریخی تفریحی بستکیه

دبی هر چند شهر چندان بزرگی نیست اما از نظر جاذبه های تاریخی می توان گفت که پتانسیل های زیادی دارد. توریست ها با سفر به دبی می توانند از انواع محله های قدیمی دبی دیدار کنند و عکس یادگاری بگیرند.

Bastakia2

یکی از این محله ها بستکیه نام دارد که مورد توجه بسیاری از گردشگران است. این منطقه تاریخی در سال ۱۹۸۰ در پی حملات نظامی تقریبا از بین رفت اما هنوز هم بخش هایی از آن باقی است.

Dubai-Bastakiya-1

در میان مناطق تاریخی دبی، بستکیه تنها محلی است که آثاری از دوران قبل از تمدن دبی در زمان امیر نشینی را نشان می دهد. کسانی که در این محل بودند در واقع تاجرانی بودند که از بستک ایران، روانه ی دبی شده بودند و در این محل زندگی می کرند. این افراد در اوایل قرن ۱۹ ام ساکن بستکیه شدند.

Dubai-Bastakiya-2

تاجران در این محل به تجارت پرداختند و سود کلان بدست آورده و برای خود و خانواده خانه های زیبا ساختند. بدین صورت بستکیه شکل گرفت. این خانه ها که امروزه به صورت آثار تاریخی و موزه و گالری ها و مراکز فرهنگی بستکیه هستند در واقع منزل تجار محل بوده اند.

Dubai-Bastakiya-3

اگر قصد سفر به بستکیه دارید خوب است که صبح ها برای دیدار از آن برنامه ریزی کنید چرا که برج های قدیمی که در بالای دیوارهای گچی بستکیه قرار گرفته اند، زیبایی بخش این ساختمان هایند. فروشگاه ها و نقاط دیدنی بستکیه در بعداز ظهرها تعطیل اند.