موزه عجمان

یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری در امارات موزه ها هستند که موزه ی عجمان در آن حرف اول را می زند. این موزه زیر مجموعه ی امارت عجمان می باشد که همیشه سرشار از بازدید کننده است که از داخل و خارج دبی به بازدید آن می ایند.

موزه عجمان

این موزه در محلی و در قلعه ای دیدنی به نام قلعه الحصین دایر شده که خود این قلعه نوعی جاذبه ی تفریحی است و ظاهر این موزه را با سایر موزه ها متفاوت تر می کند. این بنا متعلق به سال ۱۷۷۵ میلادی است که موجب شده هنر دوستان و علاقمندان به معماری سنتی به آن بسیار اقبال کنند.

موزه عجمان

در این موزه می توانید آداب و رسوم مردم این بلاد را به طور زنده و لایو مشاهده کنید. البته بسیاری از سنگ نوشته ها و آثار تاریخی نیز در موزه بکار گرفته شده تا بازدید کنندگان دست پر از ان خارج شوند.

در میان دیدنی های این موزه، ظروف سفالی دیدنی اند و باید مدل ها و طرح ها و بکارگیری آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

موزه عجمان

در موزه در بخشی خاص از عکس های خانه ی سردم داران این شهر تهیه شده است. هدیه ها و مدال ها و صحیفه های تاریخی نیز در این موزه قرار دارد که به احتمال صد در صد مربوط به خود شهر می باشند.

از ویژگی های دیگر این موزه، وجود امکانات دارو شناسی است که می توانید علاوه بر دانستن این ویژگی ها، به محلی خاص هدایت شده و به خرید دارو های گیاهی اقدام کنید.