جاذبه های گردشگری ابوظبی

ابوظبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه و پایتخت کشور امارات متحده عربی است. وجه تسمیه این امارت به ابوظبی از آن جا است که به علت وجود آب شیرین در دوران قدیم، گله‌ای از ظباء یعنی آهو، قبل از ورود انسان به این منطقه در آن جا وجود داشته است. در سال ۱۷۶۱ قبیله بنی یاس بعد از پیدا کردن آب شیرین در منطقه ساکن می‌شوند و نام منطقه را به خاطر وجود آهو ابوظبی می گذارند.

7

شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی است و در سال ۲۰۰۹ با پیشی گرفتن از نیویورک و پاریس به عنوان دومین شهر گران جهان برای مسافران اعلام شد. ابوظبی در سال ۲۰۰۸ پنجمین شهر گران جهان محسوب می شد. حاکم امارت ابوظبی شیخ خلیفه بن زاید بن سلطان آل نهیان و رئیس دولت امارات عربی متحده است. ولیعهد امیرنشین ابوظبی، شیخ محمد بن زاید آل نهیان است. این مکان ها از مهم ترین جاذبه های ابوظبی است

1

ابوظبی، با تمام زرق و برقش، گزینه‌ی خوبی برای سفر با هر انگیزه‌ای است. هر وقت بخواهید می‌توانید چمدانتان را ببندید و راه بیفتید. از فرودگاه تا مرکز شهر می‌توانید تاکسی بگیرید که هزینه‌ی زیادی ندارد، اما اتوبوس‌های مخصوص مسافران هم هست که هر نیم ساعت یک بار راه می‌افتند. انتخاب هتل کار سختی نیست، مثل همیشه قیمت‌ها را تعداد ستاره‌ها مشخص می‌کنند و یک هتل خوب چهار ستاره می‌تواند از صد هزار تومان به بالا خرج بردارد.

5

مسجد بزرگ شیخ زاید

هشتمین مسجد بزرگ دنیا و بزرگ‌ترین مسجد در امارات متحده عربی با ظرفیت حدود ۴۰۰۰۰ نمازگزار مسجد بزرگ شیخ زاید می باشد که به دستور شیخ زیاد ابن سلطان آل نهیان، رئیس‌جمهور فقید امارات متحده‌ی عربی ساخته شد و دارای ۴ مناره با ارتفاع ۱۰۷ متر می باشد و مسجد بزرگ شیخ زاید مهم‌ترین مکان مذهبی مسلمانان سنی است.

2

جزیره‌ی سعدیات

این جزیره شامل لنگرگاه سعدیات ، منطقه‌ی فرهنگی سعدیات ، ساحل سعدیات ، گردشگاه ساحلی سعدیات ، تالاب‌های سعدیات ، خلوتگاه سعدیات و مناطق حفاظت‌شده سعدیات است . البته شرکت‌های خصوصی اداره کننده این جزیره هستند و باید هزینه ورودی پرداخت کنید.

جزیره الریم

یکی از جزایر طبیعی ابوظبی که یکی از مجلل‌ترین جزایر ابوظبی نیز می باشد جزیره الریم است که با هزینه‌ی سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلار توسط سرمایه‌گذاری‌های املاک و مستغلات درحال‌توسعه می باشد .

3

شهربازی دنیای فراری

در جزیره یاس شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده در جهان، با داشتن سریع‌ترین ترن هوایی جهان با نام فرمولا روسّا شهربازی دنیای فراری است که علاوه بر ترن‌های هوایی جاذبه‌های گردشگری زیادی نظیر رانندگی با قهرمان‌ها، سینما مارانلو، گالری فراری، ساخته‌شده در مارانلو، جادوی سرعت و پرواز در آسمان ایتالیا را داراست.

هتل قصر امارات

یک ساحل خصوصی، آب گرم، ورزش‌های آبی، دو استخر و بسیاری از امکانات دیگر را دارد و علاوه بر اقامتگاهی به عنوان هتل یک جاذبه‌ی توریستی نیز محسوب می شود که یکی از گران‌ترین هتل‌های جهان و مجلل‌ترین هتل پنج ستاره‌ی ابوظبی می باشد.

4

موزه‌ی ملی العین

قدیمی‌ترین موزه‌ی امارات متحده‌ی عربی واقع در شهر العین ابوظبی با نام موزه‌ی ملی العین که اقلام تاریخی فراوانی مانند مقبره‌های عصر برنز، قوم‌نگاری و دیگر جاذبه‌های باستان‌شناسی را در می بینیم .

6

مرکز خرید مارینا

محبوب‌ترین بازار خرید برای گردشگران خارجی و نیز مردم محلی یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در ابوظبی می باشد که واقع در جاده‌ی کورنیش، نزدیک به هتل قصر امارات در ابوظبی است و برندهای معروف، مجتمع سینمایی، فواره‌های موزیکال و آیس رینک (سالن اسکیت روی یخ) در آن وجود دارد .